Homeworld 3 Çıkış Tarihi Yeniden Ertelendi

Homeworld 3 çıkış tarihinde beklenmedik bir gecikme daha yaşanıyor. 8 Mart tarihinde piyasaya sürülmesi planlanan uzay tabanlı RTS oyununun devamı için yeni çıkış tarihi artık 2 ay gecikme ile 13 Mayıs olacak.

Oyunun resmi sitesindeki bir gönderide geliştirici Blackbird Interactive, yakın zamanda şirket dışından bazı oyuncuları Homeworld 3’ün erken tam sürümünü oynamaya davet ettiğini açıkladı. Bu oyuncuların geri bildirimlerine dayanarak Blackbird, lansmanı bir kez daha ertelemeye karar verdi. Blackbird, bu değişikliğin “bizim çabaladığımız ve sizin hak ettiğiniz kalite düzeyinde sunmak için gereken son ince ayarları yapmamızı sağlayacağını” belirtti.

Bu, oyundaki uzun gecikmeler dizisinin sonuncusu. Homeworld 3 ilk olarak Eylül 2019’da duyurulduğunda, 2022’nin sonlarında çıkması gerekiyordu. Haziran 2022’de oyunun 2023’ün ilk yarısında çıkacağı duyurulmuştu. 2023’ün Mayıs ayında başka bir gecikme daha duyuruldu ve bu defa çıkış Şubat 2024’e kaydı. Daha sonra Kasım 2023’te Blackbird, 8 Mart olarak kesin bir çıkış tarihi olacağını düşünülen tarihi açıkladı. Bu son geri adım, oyunun orijinal çıkış zaman diliminin iki yıla yaklaşacağı anlamına geliyor.

Blackbird, Steam Next Fest’in bir parçası olarak Steam’de Homeworld 3’ün yeni ve ücretsiz bir demosunu yayınladı. Bu demo sürümü War Games modunu gösteriyor ve 12 Şubat’a kadar mevcut olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir