TİP’e aday adaylığı başvuru sayısı 1397 oldu

ANKARA – Emek ve Özgürlük İttifakı içerisinde yer alan Türkiye İşçi Partisi’nden milletvekilliği aday adaylığı başvuru süreci tamamlandı. 55’e yakın seçim çevresinde, seçime kendi adaylarıyla katılmayı planlayan TİP adaylık başvurusu için ücret almadı.

Aday adaylığı başvuru koşulu olarak deprem bölgesine gönderilmek üzere 1 gıda ve 1 hijyen kolisiyle yapılan başvurularda, TİP Genel Merkezi’ne ulaşan toplam başvuru sayısı bin 397 oldu.

İSİM AÇIKLAMAMA KARARI

TİP tarafından konuya dair yapılan açıklamada adaylık başvurularının 622’sinin kadınlar, 775’inin ise erkekler tarafından yapıldığı belirtildi. Öte yandan adaylık için 18-25 yaş aralığındaki 220 kişi, 25-35 yaş aralığındaki 479 kişi, 35-44 yaş aralığındaki 565 kişi ve 44 yaşından büyük olan ise 133 kişi başvurdu.

Aday adaylığını kendisi duyuran isimler dışında aday adaylığı başvurusuna dair isim açıklamama kararı alan TİP’in listelerinde yarışmak üzere, Çorlu tren katliamında 9 yaşındaki oğlunu kaybeden Mısra Öz ile haber takibi esnasında öldürülen Metin Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe de bulunuyor. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir