Tepki çeken akım: Çocukların kafasında yumurta kırıp eğleniyorlar

2020 yılında koronavirüs karantinaları sırasında ebeveynlerin çocuklarının eğlenmesi için yüzlerine dışkı sürüyormuş gibi yaptığı trendin sonrasında “yumurta kırma meydan okuması” da tepki topladı. Beraber yemek yaptıklarını düşünen çocuklarının kafasına elindeki yumurtayla vurarak kıran ailelerin videoları milyonlarca izlenmeye ulaştı. Çocukların tepkilerinin çekildiği videolar sosyal medyada eleştiri oklarının hedefi oldu.

Yumurta kırma meydan okumasının yapıldığı videoların büyük bir bölümünde çocukların şaşkınlık yaşadığı ve öfkeyle birlikte ağladıkları görüldü. Çocukların olumsuz etkilendiğini düşünen sosyal medya kullanıcıları akıma olumsuz yorum yapmayı ihmal etmedi.

“İNSAN ÇOCUĞUNA BUNU YAPAR MI?”

Bir sosyal medya kullanıcısı akıma, “Zavallı bebeğim. Çok incinmiş ve kafası karışmış görünüyor” yorumunu yaptı. Bir başka sosyal medya kullanıcısı ise, “Gülen tek kişi sensin. Bence bu hiç eğlenceli değil” yorumunu ekledi. Bir başka sosyal medya kullanıcısı ise “İnsan çocuğuna bunu yapar mı?” yorumunu yaptı.

Sosyal medya kullanıcılarının tepkilerinin yanı sıra uzmanlar da akıma dair uyarılarda bulundu. Uzmanlar bu durumun çocuklarda travma yaratabileceğini söyledi ve küçük çocuklarda korkuya yol açan eylemin büyük çocuklarda da farklı etkiler yarattığını belirtti.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir