Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: 7’li masa Karadeniz gazı için ‘Hani nerede?’ diyordu

“BAY BAY KEMAL’İN HUYUNDAN SUYUNDAN KAPACAKLAR”

Merkez Bankamızda 27,5 milyar dolardan 122 milyar dolara kadar çıktı döviz rezervi. Başbakanlığım dönemimde 135 milyar dolara kadar MB’nin döviz rezervleri çıktı. Bebecan hatırlıyorsun o günleri değil mi? Sen mi yürüttün o işleri, imzayı atan kimdi? Sen misin ben mi? Yalanda bunların üzerine yok. Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu. Bay bay Kemal’in yanında olanlar ya huyundan ya suyundan kapacak.

“ŞAFAĞIN SÖKMESİNE AZ KALDI”

Biz dik duruşumuz sebebiyle mücadeleyi kazandık, sayısız tuzağı bozduk. 14 Mayıs’ta çok daha güçlü destek bekliyorum. Bu ülkenin ve insanlarının demokrasiden kalkınmaya tüm meselelerini nasıl çözdüysek bugünkü sıkıntıların üstesinden gelecek olan da biziz. Sözümüz söz reis diyorlar, biz bu yoldan dönmeyiz diyorlar. Yüzyılın şafağının sökmesine ne kadar kaldı? Az kaldı… Yaşı yetenler kendileri hatırlar. 24 sene önce 17 Ağustos 1999 gününün ilk saatlerinde Marmara 7,4 büyüklüğünde depremle sarsıldı. Ağır yıkımlar ve 17500 can kayıpları yaşandı. 6 Şubat’ta ardı ardına yaşanan depremler küçük kıyamet gibiydi. Bu depremlerde 311 bin binadaki 872 bin bağımsız bölüm kullanılamaz hale geldi. Vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Enkazlar bitiyor inşallah, kalıcı konutların yapımı devam ediyor.

Marmara depreminin ardından ülkemizdeki dayanıksız yapıların yenilenmesi için milletin talebi oluştu. TOKİ, kentsel dönüşümle geçmişle mukayese edilemeyecek derecede önemli adımlar attık. Dönüşüm ve sosyal konut projeleriyle 13,5 milyon insanın hayatına dokunduk. Deprem bizim hazırlıklarımızın bitmesini beklemiyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir