Öznur Cüre Girdi imkansız kelimesini kabul etmedi dünya şampiyonu oldu

Para Okçuluk Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanan milli sporcu Öznur Cüre Girdi, imkansız kelimesini en büyük rakibi olarak görerek tarihi bir başarıyı elde ettiğini söyledi.

Çekya’da düzenlenen şampiyonada kadınlar makaralı yay kategorisinde altın madalyaya uzanan Öznur, açıklamalarda bulundu.

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda çiftler kategorisinde de gümüş madalyası bulunan Öznur, bir hayalini daha gerçekleştirdiğini vurgulayarak, “Yıllardır her antrenmanda, her attığım okta kendimi hep burada, bu madalyayla hayal ettim. Ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çektirmenin gururu tarif edilemez” dedi.

“İMKANSIZ KELİMESİ BENİM EN BÜYÜK RAKİBİM”

Hayatı boyunca zorluklara her zaman meydan okuduğunu belirten milli sporcu, “Yaşantımda imkansız kelimesi benim en büyük rakibim ve motive kaynağım oldu. Hiçbir zaman bu kelimeyi kabul etmedim. Çok büyük emekler verdim ve şu anda dünya şampiyonu olarak bu zorlu süreci zaferle tamamladım. Hiç kimse zorluklar karşısında pes etmesin ve bu başarıyı örnek alsın” ifadelerini kullandı.

Hedeflerinin hiçbir zaman bitmediğini ve Hollanda’da 8-20 Ağustos’ta düzenlenecek Avrupa Paralimpik Şampiyonası’nda altın madalyaya uzanmak istediğini aktaran Öznur, şunları kaydetti:

“Dünya şampiyonasından sonra da çalışmalarıma ara vermeden devam ediyorum. Hedefim Hollanda’da da madalya kürsüsünün en üst basamağında yer almak. Kazandığım bu önemli başarıları istikrara dönüştürmek için büyük bir konsantrasyonla antrenmanlarıma devam ediyorum. Zirveye çıkmak ve orada kalmak kariyerimin en önemli unsuru olacak.” (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir