At sahibi Ali Selimoğlu bugün ilk koşusuna çıkacak atı Yargıç’ı elleriyle besledi, motivasyon konuşması yaptı birinciliği aldı

Türkiye’de habercilik yapmak bazen ciddi bir sabır istiyor.

Bu kadar hızlı değişen gündem de, özellikle “kötü” haberler öne çıkıyor. Kriminal vakalar, felaketler, ekonomik dünyadaki olumsuzluklar vs derken depresyonik sarmal hepimizi içine hapsediyor.

Bazen ise küçük bir video, küçük bir anektod, güzel bir hikaye yüzümüzde tebessüm oluşturuyor.

İşte onlardan biri de at sahibi Ali Selimoğlu’nun çektiği videoydu.

Uzun yıllardır yarış camiasının içindeki Ali Selimoğlu, sahibi olduğu ve bugün İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda ilk kez yarışa çıkacak olan safkan İngiliz tayı Yargıç’a motivasyon konuşması yaptığı görüntüler içimizi ısıttı. Selimoğlu, o ilk videoda, Yargıç’a elleri ile marul ve havuç yedirerek yarışa hazırladı, sohbet etti.

Yarış öncesi tayına taktik de veren Ali Selimoğlu, tayına , “Aman beni mahçup etme oğlum. Yarışı kazan da gel. Sen şampiyon Alihan’ın kardeşisin” diyerek motive etti.

SAHİBİNİ MAHÇUP ETMEDİ

Bugün Strike the Gold yarışında ilk koşusuna çıkan yarış atı Yargıç’ı ‘’Aman ha beni mahcup etme’’ diye motive eden Ali Selimoğlu’nun çabaları işe yaradı!

Strike the Gold’da jokey Ahmet Çelik’in önderliğinde piste çıkan Yargıç, favorisi olduğu yarışta sürprize imza atmadı ve ilk yarışını rahatlıkla kazanmayı başardı.

ŞİMDİ SAHİBİNDEN ÖDÜLLERİNİ BEKLİYOR

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda yarış hayatına ‘Merhaba’ diyen Yargıç’a yaptığı motivasyon konuşmasında, izleyenleri güldüren sözler kullanan Selimoğlu, ‘Sen bu yarışı kazan bir sürü avanta vereceğim’ derken, muhtemelen Yargıç heyecanla sahibinden alacağı ödülleri merakla bekliyor.

ÖDÜLLERİ KAPTI

Yarış sonrası Patronlar Dünyası’yla sevincini paylaşan Ali Selimoğlu, “Çok mutluyum. Bizim için gerçekten çok özel bir gün” dedi. Ödül olarak ne aldınız sorusuna ise Selimoğlu, “Muz, kivi, üzüm, keçi boynuzu, elma, havuç aldım. Limonata gibi bir karışım var. Elektrot diyoruz biz buna” diye yanıt verdi. Selimoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;

“Yargıç’ın kardeşi Alihan da bu koşuyla başlamıştı. O da kazanmıştı. Emek veriyoruz yıllardır. Çok mutluyuz. Ayrıca bizi destekleyen yarışseverler var. Onlara da sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ekip olarak çok mutluyuz. Ahmet Çelik de ata çok iyi bindi.

GAZİ KOŞUSU’NA HAZIRLANIYORUZ

Yaz dönemine doğru gidiyoruz. Oralarda da birincilik hedeflerimiz var. Hedeflerimize yavaş yavaş ulaşacağız. Gazi Koşusu’na hazırlanıyoruz. “

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir