Apple Vision Pro, Windows Phone’dan daha fazla uygulamayla geliyor

Apple, ABD’de yarın Vision Pro‘yu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Daha önce yapılan ön siparişlerle ve zaten satılan 200.000 birimle birlikte, insanların bu üründen gerçekten keyif alıp almayacağı merak konusu. Neyse ki, Apple’ın 3.499 dolarlık başlık seti için yüksek beklentileri karşılamayı hedefliyor ve lansmanda Vision Pro için özel olarak tasarlanmış 600’den fazla uygulama bulunuyor.

Vision Pro, teknik özellikleri ve yetenekleriyle etkileyici bulunsa da, sanal ve artırılmış gerçeklik uygulamaları sıklıkla pahalı oyuncaklar gibi hissettiriyor ve temel araçlar yerine kullanımdan kısa süre sonra terk ediliyor. Bu, Meta’nın Quest serisinin bazı başarılarına rağmen, başlıkların uzun süreli kullanım için rahat olmaması ve yeterli uygulama desteğinin bulunmaması gibi temel sorunların devam ettiği anlamına geliyor.

Apple Vision Pro, Windows Phone’dan daha fazla uygulamayla geliyor

Apple, lansmanda rahatlık konusundaki ilk endişeyi ele aldı ve şimdi yeni uygulamalarla uyumluluğu onaylayarak ikinci soruna çözüm sundu. Şirket, Vision Pro için özel olarak tasarlanmış 600’den fazla uygulama ve oyunun yanı sıra bir milyondan fazla uyumlu iOS ve iPadOS uygulamasının bulunduğunu açıkladı. Ancak bu uygulamaların kalitesi şu an için belirsiz.

Microsoft’un Windows Phone için uygulama kütüphanesini genişletme konusundaki zorluklarını göz önünde bulundurduğumuzda, Apple’ın bu başarısı önem taşıyor. Vision Pro, visionOS Uygulama Mağazası’nda spor, eğlence, üretkenlik, oyun ve keşif dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar sunuyor. Öne çıkanlar arasında PGA TOUR Vision, Vision Pro NBA, Max ve popüler üretkenlik araçları bulunuyor. Oyun seçkisi, Apple Arcade özel oyunları dahil 250’den fazla başlığı içeriyor. Kullanıcılar, çeşitli uygulamalarla dünyayı keşfedebilir, 3D hava durumunu kontrol edebilir, güneş sistemine dalabilir, anatomi öğrenebilir, DJ’lik yapabilir, sanal konserlere katılabilir ve alışveriş yapabilir. Loóna, Void-X ve Saktrix Pro gibi benzersiz deneyimler karma gerçeklik ortamını zenginleştiriyor. Uygulama ekosisteminin, daha fazla kullanıcı yeteneklerini keşfettikçe büyümesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir