1976’dan Beri Ayakta Duran Perakende Devi İşini Kurtarmaya Çalışıyor! 10,000 Kişi Çalıştıran Şirket İflasa Sürüklendi

Etik saç

FRP ADVİSORY’DEN UZMANLAR ATANDI

Perakendeci, bir firma parçalarını kurtarmaya çalışmak için finansal uzmanların görevlendirildiği bir Birleşik Krallık süreci olan yönetimi denetlemek üzere FRP Advisory’den uzmanlar atadı. FRP’den yapılan açıklamada, “The Body Shop’un İngiltere’deki işlerini yürüten şirketin ortak yöneticileri olarak Tony Wright, Geoff Rowley ve Alastair Massey’yi atadık” denildi.

AURELIUS’UN SATIN ALMA SÜRECİ

Alman özel sermaye şirketi Aurelius, The Body Shop’u sadece Kasım ayında satın almıştı, ancak perakendeci zorlu bir ekonomik iklimde önemli Noel ticaret döneminde sorunlar yaşadı. Şirket, doğrudan yaklaşık 10.000 personel istihdam ederken, 12.000 kişi de franchise yoluyla istihdam edilmektedir.

YENİLENME ÇABALARI

The Body Shop, 1976 yılında Anita Roddick tarafından kuruldu ve çeşitli sahipleri oldu. Şirket, çevre dostu uygulamalarıyla ve hayvanlar üzerinde test edilmemiş ürünleri sunma kararlılığıyla bilinmektedir. Ancak, rakip mağazaların yenilikçi ürün içerikleriyle öne çıkmasıyla rekabet gücü azalmış gibi görünüyor.

NATURA COSMETİCOS’UN SATIN ALMA SÜRECİ

Brezilyalı Natura Cosmeticos, The Body Shop’u L’Oreal’den satın alarak önceki sahiplerinin ödediğinden çok daha az bir fiyata Aurelius’a sattı. Aurelius, devraldığından bu yana şirketi yeniden yapılandırmaya çalışıyor ve İngiltere’deki işletmeye odaklanmayı planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir